FICKUR, 18K guld, Vacheron & Constantin, Genève, 1900-talets första hälft.

Vitemaljerad urtavla med röda, svarta och blå siffror. Sekundvisare. Innerboett av 18K guld. Boett med monogram ES. Diameter 53 mm.

Ej funktionstestad. Några bucklor och repor. Glas med sprickor.

Utropspris
18 000 SEK