BESTICKSERVIS, 142 delar, silver, C.G. Hallberg, Stockholm, 1940-/50-tal. Vikt exkl delar med stålblad ca 4881 gram.

Modell "Engelsk snäck".

12 fiskknivar
12 fiskgafflar
12 matknivar
12 matgafflar
12 sopp-/matskedar
12 förrättsknivar
12 förrättsgafflar
19 efterrättsskedar
12 smörgåsknivar
11 smörgåsgafflar
12 teskedar
4 smörknivar

Bruksslitage. Märken, repor. En förrättsgaffel med böjd klo. 138 delar med monogramgravyr.

Utropspris
25 000 SEK