REMMARE, 11 st, glas, 1700/1800-tal.

Grön glasmassa. Variation i kuppform, dekor och kulör. Höjd ca 12 cm.

Bruksslitage. Nagg. Tillverkningsdefekter.

Utropspris
1 500 SEK