SKÅP, 1000-serien, Skåp nr 1011. Axel Larsson, Bodafors.

Betsad björk. Rektangulär form. Nedfällbar klaff. 4 lådor vid sidan om. Underdel med skåpdörrar med bakomliggande hyllplan. Längd 141 cm. Djup 42 cm. Höjd 125 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Märken och repor. Fanérskador. Ett hyllplan saknas.

Utropspris
4 000 SEK