KAFFESKEDAR OCH TESKEDAR SAMT BÄGARE OCH SERVETTRING, silver, 1900-tal. Tot ca 522 gram.

6 teskedar av snäckmodell, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1843, 12 mockakaffeskedar, Otto Larsson, Landskrona 1933, 4+8 mockakaffeskedar av förgyllt silver med emaljdekor, Norge, bägare, K. Anderson, Stockholm 1917, höjd 8,5, servettring med rester av emaljdekor. Längd 9,5-15 cm.

Slitage, skedarna med graverade initialer, de emaljerade kaffeskedarna med skador, bägaren med prisgravyr, servettringen med skadad emaljdekor.

Utropspris
1 200 SEK