WARLING, ELISABETH. Olja på duk, sign o dat -97.
Porträtt av riksantikvarien Hans Hildebrand. Uppfodrad duk 92,5 x 73,5 cm.
Smärre krackelyrer och skador.
Representerad på Nationalmuseum i Stockholm och på Linköpings museum.