Smycken
583081

MANSCHETTKNAPPAR samt NÅL, 18K guld, delvis Gustaf Adolf Heribert Linder, Stockholm, 1927. Vikt 10,9 gram.

Nål från CG Hallberg med längd 7,5 cm. Manschettknappar med höjd 2 cm.

Bruksslitage, gravyr samt bucklor.

Utropspris
2 000 SEK