HATTHYLLA, märkt Svenska Trähus, 1900-talets första hälft.

Kromad metall. Bredd 140. Djup 25. Höjd 19 cm.

Slitage. Repor och märken. Anlupen metall. Skruv saknas. Stänger lösa ur fästen.

Utropspris
1 500 SEK