KANDELABER, porslin och brons. 1700/1800-tal.

Bemålad, fem ljushållare uppburna av kvinnogestalt med putti, rikligt med blommor. Bronsbeslag med svängda former, rocailler mm. Höjd 72 cm.

Nagg, sprickor i gods. Smärre ytslitage.

Utropspris
5 000 SEK