Smycken
58351

PARTI BIJOUTERIER, ca 10 delar, metall, 1900-tal.

Bl a: Manchettknappar i silver med dekor av monogram, 1900-talets första hälft, importstämplar, h 2. Kedja med hänge i vitmetall och glas, Art Deco, 1920tal, h hänge 4, l kedja 46. Spänne i vitmetall och paste, Art Deco, 1920-tal, h 3. Fickursfodaral i vitmetall och glas, tidigt 1900-tal, h tot 13. Hänge i vitmetall med Kristusmotiv, tidigt 1900-tal, h 2. Hänge i gulmetall och glas med hårlock, tidigt 1900-tal, h 2. Kravattnål i gulmetall och emalj, h 6. Medalj i gulmetall, Stora Amaranther Orden, h 4. Medalj i vitmetall, Föreningen Sveriges Flotta, h 2.

Slitage. Flera delar med skador.

Utropspris
800 SEK