Madeleine Pyk – en samling F769

SKÅLAR / VASER, 4 st, glas, Venini, Murano, Italien, 1900-talets senare hälft.

Skålar i olika färger och former. "A canne" samt 3 st "Fazzoletto"-skålar. En vas med synlig etsad signering 'venini murano ITALIA'. Höjd 8,5-12 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
200 EUR