Gerard de Lairesse och Johannes Glauber (1646-1726)

(Flandern, 1641-1711)
(Flandern, 1641-1711)

GERARD DE LAIRESSE OCH JOHANNES GLAUBER, Tillskriven, olja på duk, ej signerad.

Vertumnus och Pomona. Uppfodrad duk 58,5 x 86,5 cm.

Uppfodrad duk, retuscher.

Proveniens

Familjen Hussey Ecq.´s samling, Mudeford Christchurch, Dorset, England, enligt äldre påskrift a tergo.

Utropspris
60 000 SEK