BÖCKER, 3 stycken, bl.a. "Falk Simons silversamling".

"Svenskt silversmide 1520-1850", Stockholm 1963, "Guld och silversmeder i Finland 1373-1873", av Tyra Borg Helsingfors 1935 samt "Falk Simons silversamling", Gustaf Munthe Stockholm 1938.

Slitage och mindre ryggskador. Ej genomgångna.

Utropspris
2 000 SEK