MATTA, troligen Tabas Nain, 1900-talets senare del, 290 x 194 cm.

Benvit. Blå medaljong. Benvit huvudbård med palmetter.

Bruksslitage, något ojämnt, fläckar.

Utropspris
6 000 SEK