Nystilar

Nystilar

BYRÅ, Karl Johan/nyrenässans, 1860/70-tal.

Fanerad i björk. Rak form med rik dekor av bland annat flankerande kolonnetter. Längd ca 107, djup ca 44, höjd ca 92 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken. Mindre skador, bland annat sprickor. Lås i mittersta lådan fungerar dåligt.

Utropspris
2 500 SEK