Madeleine Pyk – en samling F769

Olle Alberius

(Sverige, 1926-1993)
Olle Alberius
(Sverige, 1926-1993)

BORDSLAMPA, Olle Alberius, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Glas samt kromad metall. Signerad undertill. Höjd 33 cm.

Repor, insekter på insidan. Ej funktionstestad.

Formgivare

Utropspris
2 000 SEK