BARVAGN/JORDGLOB, Zoffoli, Italien. 1900-talets andra hälft.

Stomme i trä. Delvis klädd i papper med tryckt dekor. Uppfällbart lock med snurrbar barinredning. På hjul. Diameter ca 58, höjd ca 92 cm.

Slitage, repor och märken.

Utropspris
1 500 SEK