LES SENS POËME, en cinq parties, a Mademoiselle De L, R. Girard-Raigné, Amsterdam 1769.

Graverad titelplansch, samtida helband av skinn med upphöjda ryggbind och präglad och förgylld dekor.

Slitage, smärre skada på bokband, ej genomgången.

Proveniens

Ulrika Sprengtporten enligt namnteckning i bläck.

Utropspris
1 500 SEK