SPEGEL, tenn, art deco, Stockholm 1929.

Kvadratisk form. Krön med dekor av klassicerande kvinnofigur och två fantasilejon. Otydliga stämplar Stockholm 1929 (C8). Höjd 59, längd 41.

Bruksslitage. Smärre lagningar/lödningar.

Utropspris
2 000 SEK