BIBEL, 3 vol, Biblia thet är all then heliga Skrift på Swensko...Carl the Tollftes.., Stockholm 1724-52.

Samtida helband av skinn, rygg med upphöjda bind och präglad förgylld dekor, folio.

Slitage, fläckar, två volymer med skador på bokbanden och vissa skadade sidor, namnteckningar i bläck. Ej genomgångna.

Utropspris
3 000 SEK