SATSBORD, Sven Engström och Gunnar Myrstrand, AB Skaraborgs Möbelindustri, 1900-talets mitt.

Valnöt och teak. Gavlar med bärhandtag. Två lådor i sarg, beslag av mässing. Det större bordets längd 84. Bredd 40. Höjd 59 cm.

Slitage, repor och märken.

Utropspris
2 500 SEK