BÄGARE, 6 st, SAMT BRICKA, silver och trä. Mauri Sarparanta, signerad MSS och stämplad "Käsityö" (Handarbete), 1976.

Bägare, höjd ca 5,5 cm, totalvikt 298 g. Bricka diameter 28 cm.

Sedvanligt slitage och anlöpningar.

Utropspris
200 EUR