Nystilar

Nystilar

VÄGGVITRINSKÅP, nyrenässans, omkring 1900-tal.

Rak form med glasad dörr. Bakom denna spegel samt montering för hyllplan. Dekor av bland annat slipade blommor och blad på glas. Längd ca 41,5, djup ca 25, höjd ca 54 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken. Mindre skador. Anlupen spegel. Hyllplan saknas.

Utropspris
1 500 SEK