SOFFBORD, möjligen Mjölby intarsia, 1930/40-tal

Med intarsia, 4 väderstreck av olika svenska landskap. Diameter 80 cm. Höjd 63 cm

Slitage, repor och mindre stötmärken.

Utropspris
2 500 SEK