BÅLSKÅL, glas och nysilver, Carl Robert Carlström, Stockholm, omkring år 1900.

Skål i glas med slipad dekor. Lock med krönande krona. Slev med vridet skaft. Höjd ca 45 cm.

Bruksslitage. Lock med en skada. Putsrester. Silverlegering delvis bortskavd. Smärre nagg. Slev med lagningar.

Utropspris
2 000 SEK