SKOLPLANSCHER, 3 st, F. E. Wachsmuth, Leipzig, 1900-talets första hälft.

Numrerade 462, 481 och 498. "Festplatz von Olympia", "Eine Belehnung" och "Im Hafen einer Hansastadt". Helsingfors stads stämpel a tergo. 65,5 x 87 cm.

Bruksslitage, skador, sköra.

Utropspris
150 EUR