Numrerade 267, 312 och 513. "Tiroler Dorf mit Volkstypen", "Das Forum von Rom" och "Alhambra (Löwenhof)". Helsingfors stads stämpel a tergo. 66 x 87 cm.
Bruksslitage, skador, sköra.