FÅTÖLJ, "GE 240/Cigarren", Hans J Wegner, Getama, 1900-talets tredje kvartal.

Ek. Lösa dynor klädda i rutigt tyg. Brännstämplade.

Bruksslitage, fläckar. En av dynorna med hål. Senare klädsel på stommarna under dynorna varav den ena med hål.

Utropspris
8 000 SEK