Smycken
587304

VAPENRING, 14 K, granat ca 3,49 ct. Vikt 10,01 g

Bär svensk importstämpel. Graverad med vapensköld, troligen någon av de friherreliga ätten Sparre. 17,75/55

Slitage. Mindre repor på stenen. Storlek på ring har förändrats.

Utropspris
2 500 SEK