Fasettslipat glas på fot med målad och förgylld dekor, höjd 14,5 cm. Glas med slipad och etsad dekor, höjd 5,5 cm. Skål på fot i klarglas med olika, slipade mönster, diameter 20,5 cm, höjd 8,5 cm. Bonbonjär, bredd 17 cm. Flakong med slipad och graverad dekor och kvadratisk fot, höjd 24 cm inkl propp.
Kantnagg, proppen med avslag. Bonbonjären med skador.