GERIDONGER / BLOMPELARE, 2 st, snarlika, empire och empirstil, 1800-tal resp. 1900-talets slut.

Gråmålade. Rikt skuren dekor. Höjd 162,5 och 163 cm.

Kompletterad med senare skruv, den äldre med ytskador. Slitage och stötmärken.

Utropspris
400 EUR