SKOLPLANSCHER, 3 st, Chr. Cato, Victor Pettersons Bokindustri A. B. och Gunnar Spietz A.B., 1900-talets första hälft.

Numrerade 153, 644 och 822. "Körsbärsblomma, nypon", "Höna" och "Daggmask". Helsingfors stads stämpel a tergo. 71-73 x 100-102 cm.

Bruksslitage, skador.

Utropspris
150 EUR