TALLRIKAR, ett par, porslin. Berlin. Empire, 1800-talets första hälft.

Målarsign CR 1840. Stockholmsmotiv, förgylld kant. Diam 21.

Sliten förgyllning, motiv med ställvis slitage.

Utropspris
2 000 SEK