BORDSLAMPA, empirestil, 1900-talets mitt.

Kolonnformat skaft. Skärm av svartlackerad plåt. Dekor av lagerkrans. Kvadratisk fot. Höjd 57 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Några repor och märken. Skärm med något lös list.

Utropspris
2 000 SEK