VIOLIN, etikettmärkt Joh. Bapt. Schweitzer, fecit at forman, Hieronym Amati Pestini 1813.

Fodral, stråke. Reservsträngar i originalpåsar samt harts. Längd 60 cm.

Slitage, märkbara skador, delar saknas, delar medföljer.

Utropspris
150 EUR