SKÅLAR, 8 st, glas, möjligen Kaj Franck, 1900-talets senare hälft.

Olika färger. Diameter ca 11 cm.

Knappt märkbart slitage, tre skålar med små kantnagg, en med spricka.

Utropspris
150 EUR