JORDGLOB, Columbus Erdglobus, Columbus Verlag, Berlin, 1900-talets första hälft.

"Bearbeitet von Oberrealschuldirektor Dr. R. Neuse". Svarvad träfot. Höjd 38,5 cm. Helsingfors stads stämpel i botten.

Bruksslitage, ytskador, fläckar. Dedikation från år 1941 i botten.

Utropspris
150 EUR
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

243. Åkdyna, trensaflossa, ca 106 x 46 cm, Wemmenhögs härad, signerad AHS KID & KAS daterad 1784.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
5 000 SEK