Två bägare, Israel, med filigrandekor och infattade halvädelstenar. Två bägare inköpta i Lima resp Bogotá. Bägare stämplad Birmingham 1921 eller 46. Höjd 14-19 cm.
Slitage, repor, bucklor, bla den större bägaren från Israel med bucklor, samtliga med ristad stöldskyddsmärkning undertill.