VÄGGLAMPETTER, 1 par, porslin, Dresden, 1900-talets mitt.

Rokokostil. Två svängda ljusarmar. Reliefdekor av blommor och bladverk. Höjd ca 25 cm.

Ej funktionstestade. Ljusfattningar med skador. Blomblad med nagg.

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

346. Matskedar, ett par, silver, sk råttsvansskedar, London 1691. Möjligen James Lapley.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK