Allmoge
588876

GARDEROB, allmoge, sk."Drängaskåp", 1800-talets andra hälft.

Avlutat. Dörr med bakomliggande hyllinredning, lådor. Uppsvängd överdel. Nyckelbeslag i nyrenässans. Bredd 90, djup 47, höjd 179 cm. Nyckel finns.

Kompletterat. Färgfläckar. Ytslitage.

Utropspris
3 000 SEK