SKÅP, 1900-talets första hälft

Fanerat i olika träslag. Överdel med skåpsdörrar med bakomliggande hylla. Underliggande låda. På benställning med svarvade, kopplade ben. Längd 110 cm, bredd 46 cm, höjd 139 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Ställvis krackelyrer i lacken. Några märken. Invändigt viss odör. Ett beslag till nyckelhål saknas. Nyckel fungerar ej, låset fast i låst position. Dock går dörrar att öppna samt stänga ändå. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK