STEREOSKOP med BILDER, "The Perfecscope", kring 1900.

Trä och vitmetall. Exposition Universelle Internationale. Ett 60-tal bilder från Underwood & Underwood Publishers, bl.a. Katarinahissen, Stockholm, Vaktparaden,
Göteborgs Hamn samt turistbilder bl.a. från USA.

Slitage. Bilder med fläckar, skador.

Utropspris
1 500 SEK