Smycken
589487

Lapponia

(Finland, 1960 -)
Lapponia
(Finland, 1960 -)

RING, 18K tvåfärgat guld med briljantslipad diamant tot ca 0,05 ct, Lapponia, Finland, 1993. Vikt 3,74 g.

Genombruten dekor. Barkliknande yta. Med svenska importstämplar. Storlek 48/15,5.

Brukslitage. Mindre repor.

Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

119. Pablo Picasso, kanna, "Cruchon hibou" (A.R. 293), Madoura, Vallauris, Frankrike efter 1955.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
50 000

ditt bud
Aktuellt bud:
50 000 SEK