MATTA, Iran. Ca 184x113 cm.

MATTA, Iran. Ca 184x113 cm.

Huvudbård med motiv av löpande hund och stiliserade blommor. Mittfältet med växtornamentik på ljust botten.

Slitage, fransskador, missfärgad.

Utropspris
150 EUR