Edma Morisot-Pontillon

(Frankrike, 1839-1921)
Edma Morisot-Pontillon
(Frankrike, 1839-1921)

EDMA MORISOT-PONTILLON, olja på duk, signerad.

Landskap. 47 x 62,5 cm.

Sedvanligt ytslitage, krackelyrer, uppfordrad på duk, retuscher.

Utropspris
8 000 SEK