LJUSSTAKAR, ett par, mässing, Frankrike, 1800-talets mitt.

Balusterformade skaft med mönstrad dekor, rund profilerad fot. Höjd ca 24 cm.

Slitage. Fläckar, märken, bucklor. Bortnött dekor.

Utropspris
1 500 SEK