MATGRUPP, 7 delar, rokoko-stil 1900-tal, Åmells möbler.

Bemålad, ovalt bord med tre iläggsskivor, sex stolar med lös stoppad sits, längd 162 (totalt 261), bredd 120, höjd 74, iläggsskivor 120 x 47 cm vardera.

Bruksslitage.

Utropspris
8 000 SEK