ORDNINGSTAVLA, "Utensilio", Dorothée Maurer, Vitra.

Vägghylla i röd plast, tillverkad av Design M compagnie de Ingo Maurer, Tyskland 1970-tal. Höjd 68 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Smuts. Rostprickar på metallen.

Utropspris
2 000 SEK