Teak. Skrivbordet med sex lådor. Baksidan med hyllplan. Skrivstol med stomme av metall, armlän av teak. Fast stoppad rygg och sits. Skrivbordets längd 146. Bredd 71. Höjd 73 cm.
Slitage, repor och märken. Något fläckad skiva. Nyckel saknas.