HÖRNSKÅP, 1700/1800-tal.

HÖRNSKÅP, 1700/1800-tal.

Bemålat trä. Tvådelat. Två skåp med bakomliggande hyllinredning samt två lådor. Längd 107, bredd 73, höjd ca 230 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, skador, sprickor, fläckar och mindre färgbortfall. Ett lås samt en nyckel defekt. Glipor. Renoverat och kompletterat.

Utropspris
5 000 SEK